Цей хоровий колектив виник нещодавно, проте він вже узяв участь у двох помітних хорових акціях: став учасником запису віднайдених хорових концертів Максима Березовського та виконав їх на концерті-презентації нотної збірки цих концертів та компакт-диску 2-го грудня 2018 р. у Михайлівському соборі.

Виникнення цього колективу пов’язане з необхідністю посилити той хор, який створювався у 2015 р. для здійснення проекту запису на компакт-диск віднайдених хорових концертів Максима Березовського.

Проект — запис усіх віднайдених та відредагованих мною хорових концертів М.Березовського — було започатковано з ініціативи «Українського фонду духовної музики». Тоді на цю пропозицію відгукнулась регент Патріаршого хору Української греко-католицької церкви м. Києва пані Тетяна Стефанишин. Вона надала мені, як знавцю творчості М.Березовського та відомому хормейстеру, свій хоровий колектив. Церковний хор отримав можливість ознайомитися з хоровими шедеврами Максима Березовського, здійснити їх перші виконання та підвищити свій технічний рівень. А я отримав змогу здійснити запис тих творів, відчувши на практиці особливості хорового письма цього визначного українського композитора та виконавську артикуляцію, що вплинуло на редагування партитури.

Процес запису розтягнувся на роки через загальні несприятливі обставини, що знайомі кожному хоровику в Україні того часу. Практика репетицій показала, що церковний хор потрібно доповнити як солістами, так і обізнаними хористами. Так було утворено новий хоровий колектив — тоді ансамбль — який природно влився у церковний хор. Дякуючи цьому об’єднаний хоровий колектив виявився спроможним здійснити запис концертів М. Березовського на належному виконавському рівні.

Впродовж 2015-2017 років об’єднаним хором вдалося записати усі дев’ять чотириголосних хорових концертів Максима Березовського.

Через рік компакт-диск було видано і другого грудня 2018 р. відбувся урочистий концерт-презентація нотної збірки та компакт-диску віднайдених хорових концертів Максима Березовського в приміщенні Михайлівського Золотоверхого собору. Для озвучення було задіяно хор «Українського фонду духовної музики», який здійснив виконання п’яти хорових концертів із презентованої нотної збірки під моїм керуванням. Концерт пройшов на високому рівні і засвідчив здатність хору виступати самостійно з складним концертним репертуаром.

Мстислав Юрченко